ECO II greenline - Kocioł na ekogroszek

 

 

Kocioł ECO II greenline to nowy kocioł w naszej ofercie. Został zaprojektowany z myślą o czystości środowiska, zwracając jednak uwagę na wydajność, sprawność a przede wszystkim łatwość i komfort obsługi przez użytkownika.

Z myślą o ekologi kocioł spełnia najostrzejsze wymagania dotyczących emisji spalin i sprawności dla kotłów na paliwa stałe. Spełnia wymagania 5 klasy oraz wymagania EcoDesign (normy europejska, która wejdzie w życie w 2020r). Badania zostały przeprowadzone w akredytowanym laboratorium IChPW w Zabrzu. Kocioł posiada klasę energetyczną B - praktycznie najwyższą wsród kotłów na paliwa stałe.


Paliwem podstawowym dla kotła ECO II greenline jest ekogroszek. Za podawanie paliwa i spalanie odpowiada żeliwny podajnik ślimakowy firmy Ekoeneregia. Zastosowanie żeliwa pozwala na długoletnią bezwawaryjną pracę. Zastosowany materiał zapewnia doskonałą odporność na korozję i ścieranie się.

 

 

Pionowy wymiennik kotła sprowadza obsługę do minium. Użytkownik czyści pionowe przestrzenie między płaszczami wodnymi. Czyszczenie odbywa się przez  dużą wyczystkę. Brak wszelkiego rodzaju zawirowywaczy ułatwia pracę.

Komora spalanie wyłożona jest ceramiką. System tych kształtek ceramicznych tworzy katalizator, gdzie w procesie spalania dopalane są cząstki lotne i wyłapywane pyły.

Duży zasobnik o pojemności 190l pozwala na jednokrotny załadunek około 170 kg ekogroszku.

 


Procesem spalania i obiegami grzewczymi steruje R751. To nowoczesny sterownik z intuicyjnym wyświetlaczem graficznym.Jego najważniejsze cechy to:

  • automatyczny dobór mocy kotła (dostosowanie parametrów do bieżącego obciążenia)
  • funkcja ochrony powrotu (z wykorzystaniem obiegu c.w.u.)
  • wubudowana funkcja pogodowa (wymaga podłączenia czujnika temperatury zewnętrznej)
  • współpraca z dwoma modułami mieszacza
  • obsługa pompy c.w.u.
  • wskaźnik poziomu paliwa
  • praca obiegu grzewczego z zegarem (programowanie stref czasowych)
  • współpraca z modułem internetowym
  • współpraca z termostatem pokojowym


Parametry kotła ECO II greenline

 

Materiały do pobrania

Karta katalogowa Karta katalogowa Sterownik R751 Sterownik R751 Certyfikat 5 klasa Certyfikat 5 klasa Certyfikat EcoDesign - 22 kW Certyfikat EcoDesign - 22 kW