Kim jesteśmy
   

Firma KOTREM została założona w 1985r., jako typowy zakład ślusarsko-kotlarski. Jednak od samego początku główną gałęzią działalności firmy stała się produkcja kotłów centralnego ogrzewania.

Doświadczenie zdobyte podczas 30-to letniej działalności sprawiły, że produkowane przez nas kotły charakteryzują się  wysoką wydajnością i sprawnością, nowoczesną technologią spalania i niską emisją zanieczyszczeń.

Cały czas udoskonalamy nasze produkty i wprowadzamy nowe. Doskonałym przykładem są kotły w 5 klasie oraz spełniające wymagania dyrektywy EkoProjekt.

W naszej ofercie od 2016r. są dostępne również powietrzne pompy ciepła typu monoblock.

W trosce o czyste powietrze od początku 2020r. nie produkujemy kotłów węglowych. Nasza działalność od stycznia 2020r. to produkcja kotłów pelletowych oraz pomp ciepła.

 
Najwyższa jakość

Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi podwykonawcami i solidnymi dostawcami materiałów, którzy zapewniają terminowość i najwyższą jakość swoich produktów.

Dostawcą stali kotłowej do naszych kotłów jest koncern U.S. Steel z Koszyc na Słowacji. Wymienniki kotłów są wykonane z atestowanej stali kotłowej  P265GH. Sterowniki do kotłów produkuje firma Compit - czołowy polski producent automatyki.

W procesie produkcji korzystamy z nowoczesnych automatów spawalniczych, przecinarek, giętarek, gilotyn sterowanych numerycznie. Nasz park maszynowy na cały czas unowocześniany, dzięki czemu możemy oferować produkty coraz wyższej jakości.

Ekologia

Niska emisja nierozłącznie wiąże się z kotłami centralnego ogrzewania, dlatego cały czas dążymy do wdrażania rozwiązań  mających na celu ograniczenie emisji szkodliwych substancji. Efektem tych działań to między innymi modele kotłów w 5 klasie czy spełniające wymagania normy EkoProjekt.