Wyznaczamy standardy

Kocioł I-BIO spełnia wymagania 5 klasy zgodnie normą PN-EN 303-5:2015, czyli najwyższej obecnie normy sprawnościowo-emisyjnej.

Wybiegając jednak w przyszłość, kocioł spełnia wymagania unijnej dyrektywy EkoProjekt, normy która zacznie obowiązywać w całej Unii Europejskiej od 2020rKocioł I-BIO posiada klasę efektywności energetycznej A+. Jest to w praktyce najwyższa obecnie klasa energetyczna spośród kotłów na biomasę

Dlaczego kocioł i-Bio?

Pelet - naturalne ciepło

Biomasa drzewna w postaci peletu to paliwo w 100% odnawialne i ekologiczne. Zawartość popiołu z peletu drzewnego wynosi maksymalnie 0,5%. W zdecydowanej większości pelet sprzedawany jest w workach 15 lub 20 kg, co ułatwia przechowywanie i zasyp do kotła.

Najwyższa sprawność

Wysokiej klasy palnik oraz rozbudowany wymiennik zapewniają wysoką sprawność kotła, wynoszącą do 95%. Dzięki temu kocioł jest jeszcze bardziej oszczędny.

Efektywne spalanie

Nad procesem spalania czuwa sterownik Compit BIOMAX 772. Wbudowany algorytm automatycznego doboru mocy kotła pozwala na pracę w całym zakresie mocy roboczej bez ingerencji użytkownika w ustawienia palnika. Wbudowana zapalarka  i zasobnik paliwa o pojemności sprowadza obsługę przez użytkownika do absolutnego minimum.

Jeszcze więcej ciepła

Zawirowywacze umiesczone w pionowym wymienniku pomagają zatrzymać pyły w kotle oraz zwiększają sprawność kotła przez bardziej skuteczną wymianę ciepła.

Poziom paliwa

Wskaźnik poziomu paliwa pozwala monitorować poziom paliwa w zasobniku bez schodzenia do kotłowni. Informację o poziomie paliwa są dostępne m.in. na panelu pomieszczeniowym NANO ONE, NANO COLOR lub smartfonie, tablecie, laptopie za pośrednictwem modułu internetowego i-Next

Sterowanie pogodowe

Czujnik temperatury zewnętrznej (wyposażenie standardowe) zapewnia opcję sterowania pogodowego, np. obiegu ogrzewania podłogowego. Edycja krzywej grzewczej pozwala na dostosowanie ustawień do swoich potrzeb. Zmierzoną temperaturę zewnętrzną można odczytać na termostacie pokojowym NANO ONE.

Ochrona

Kocioł i-Bio objęty jest 5 latnią gwarancją na szczelność wymiennika. Na pozostałe podzespoły okres gwarancji wynosi 2 lata.

Wysoka jakość

Kocioł wykonany jest z najwyższej jakości materiałów. Wymiennik kotła jest zrobiony z atestowanej stali kotłowej o grubości 6mm. Komora spalania palnika wykonana jest ze stali kwaso i żaroodpornej. Podajnik pelletu (rura i żmijka) wykonane są ze stali nierdzewnej.

Ekoprojekt

Wszystkie wersje (od 15 do 150 kW) kotła i-Bio już teraz spełniają wymagania normy EkoProjekt (EcoDesign), która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2020r. Certyfikat EkoProjekt jest wymagany już teraz  min. w programie Czyste Powietrze.

Klasa 5

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszystkie kotły c.o. produkowane i sprzedawane na terenie kraju muszą spełniać wymagania klasy 5.Pełna oferta

Kocioł I-BIO  to typoszereg 6 jednostek o mocach od 15 do 150 kW. Nadaję się więc doskonale dla domów jednorodzinnych, jak również do domów wielorodzinnych, hal produkcyjnych, magazynów czy budynków użyteczności publicznej.

Dostępne modele kotła I-BIO: 15, 20, 25, 30, 50, 75, 150


Palnik  - serce kotła
 
Obrotowa komora spalania

Dzięki ruchowi obrotowemu komora spalania oczyszcza się z popiołów i żużli, bez spadków mocy w trakcie pracy palnika.
 

Rozdział powietrza na pierwotne i dopalające

To rozwiązanie powoduje wzrost efektywności spalanie przy jednoczesnym zredukowaniu emisji zanieczyszczeń.
 

Bezszwowa komora spalania

Zapewnia brak naprężeń spawalniczych, które mogą przyczynić się do odkształceń i pęknięć komory, redukując przy tym konieczność jej serwisowania.
 

Niezawodny sposób łożyskowania

Dzięki zastosowaniu opatentowanego sposoby łożyskowania, zostało zminimalizowane zużycie łożysk i możliwość zablokowania komory.
 

Modułowa budowa palnika

Zapewnia szybki i prosty montaż oraz serwisSterownik BIOMAX 772

 • sterowanie obiegiem c.o.
 • sterowaniem obiegiem c.w.u
 • funkcja ochrony powrotu z wykorzystaniem pompy obiegu c.w.u.
 • sterowanie obiegiem mieszacza 1 (sterowanie pompą obiegu mieszacza oraz siłownikiem)
 • sterowanie obiegiem mieszacza 2 (wymaga dokupienia modułu R803BB)
 • automatyczny dobór mocy kotła (dostosowanie mocy kotła do obciążenia)
 • sterowanie pogodowe z edycją krzywej grzewczej
 • współpraca z dowolnym  termostatem pokojowym
 • współpraca z modułem internetowym I-NEXT oraz SOLATO
 • praca z zegarem (strefy komfortowe i ekonomiczne)
 • wskaźnik poziomu paliwa
 • czujnik temperatury zewnętrznej

Opcjonalne moduły rozszerzające

NANO ONE

  Dedykowany termostat pokojowy. Oprócz podstawowej funkcji   termostatu, NANO ONE wyświetla podstawowe informacje o stanie kotła. Współpracuje z modułem internetowym I-NEXT

NANO COLOR

  Dedykowany termostat pokojowy z dotykowym kolorowym   wyświetlaczem. Poza tym NANO COLOR współpracuje ze sterownikiem kotła/pompy i informacja o podstawowych parametrach pracy, np. informacja o poziome paliwa w zasobniku.

 

I-NEXT

   Moduł internetowy zapewnia podgląd wszystkich parametrów   kotła oraz możlwość edycji większości z nich. Z poziomu I-NEXT można monitorować i edytować parametry termostatu pokojowego NANO ONE

 

Dane techniczne


   
3 zasobniki do wyboru

      Kupując kocioł i-Bio możesz wybrać 1 z 3 zasobników.

 • Wersja XXL - aż 500 l. pojemności (około 350 kg pelletu), to standardowy zasobnik dla kotła i-Bio
 • Wersja XL - prawie tak duży jak XXL ale szerokość poniżej 70 cm pozwoli na wniesienie przez węższe drzwi.
 • Wersja L - zasobnik idealny do mniejszych kotłowni.
 • Cena kotła się nie zmienia. Ty decydujesz z jakim zasobnikiem kupisz.

      Wersja  L dostępna jest tylko do kotła i-Bio o mocach: 15, 20 i 25 kW

       Wersja XXL - to seryjny zasobnik dla kotła i-Bio, wersje L oraz XL to bezpłatne opcje


Dostępne wersje kotła i-Bio